Devilhouse

Zakup kociaka

W dniu przekazania do nowego domku maluszki otrzymają:

  • Felis Polonia

    Oryginał rodowodu wystawiony przez Polską Federację Felinologiczną „Felis Polonia” (FPL) która jest największą w naszym kraju organizacją zrzeszającą Kluby i Stowarzyszenia Felinologiczne, a także jedynym w Polsce członkiem największej na świecie Międzynarodowej Federacji Felinologicznej – Federation Internationale Feline (FIFe). „Felis Polonia”

  • Książeczkę zdrowia

    Udokumentowana dwukrotnym szczepieniem, trzykrotnym odrobaczeniem.

  • Umowę kupna - sprzedaży

  • Paszport

    Maluszki wyjeżdżające za granicę, będą miały wyrobiony paszport oraz zostaną zaszczepione na wściekliznę (plus resztę dodatkowych dokumentów – zależnie od kraju docelowego)

  • EuoPetNet

    Wszystkie kociątka opuszczając hodowlę są również zachipowane i zarejestrowane za pośrednictwem safe-animal.eu w ogólnoeuropejskiej bazie danych EuoPetNet.

  • Wyprawka

    Dodatkowo maluchy zabierają ze sobą wyprawkę do nowego domku z jedzonkiem na „start” , kocykiem ubrankiem i niespodziankami.

Czego oczekujemy od nowych rodzinek naszych maluchów ?

Świadomej i przemyślanej decyzji, pamiętajcie że zakup kota to decyzja na najbliższe kilkanaście lat. Koty bardzo przywiązują się do swoich właścicieli, porzucenie ich lub przekazanie w inne ręce jest dla nich wydarzeniem zmieniającym ich psychikę. Kota w domu należy traktować jak pełnoprawnego członka rodziny.

Oczekujemy stałego kontaktu z nowymi rodzinami, lubimy wiedzieć co się dzieje u naszych wnuczątek. Jesteśmy dla Was od dnia rezerwacji maluszka , a później chcemy żebyście byli dla nas i informowali nas jak się czują, jak się rozwijają i co nabroiły. Uwielbiamy dostawać zdjęcia i filmiki naszych wnuków.

Co będzie niezbędne do przyjęcia malucha do swojego domu:

  • Mnóstwo miłości i miejsce w łóżku,
  • Pokłady cierpliwości i uśmiechu
  • Kuweta: na start proponuję zakupić kuwetkę odkrytą, później oczywiście można przystosować kotka do swojej, jeżeli planujecie kuwetkę zamykaną, to na początku należy zdemontować ją tak żeby „udawała” kuwetkę odkrytą.
  • Żwirek możesz dobrać na początku do swoich potrzeb , maluszki załatwiają się do pelletu , żwirku kukurydzianego oraz do żwirku bentonitowego , natomiast jeżeli Twój wybór z czasem nie spodoba się Twojemu kotu to należy go zmienić na wybór kota.
  • Cążki do obcinania pazurków – martwe końcówki powinny być obcinane co najmniej 2 razy w miesiącu – szczególna uwagę trzeba zwrócić, by nie uszkodzić żywej tkanki, gdyż jest to dla kota bardzo bolesne,
  • Transporter, z którym musimy pojechać po kota, może to być transporter plastikowy lub materiałowy w formie torby, albo przenośny, zamykany koszyk z wikliny, my używamy toreb materiałowych usztywnionych.
  • Drapak, im większy tym lepszy – w sprzedaży są drapaki meblowe stojące (z domkiem lub kilkoma dziuplami), jednak kotu wystarczy nawet niewielki – posiadanie drapaka jest gwarantem, iż kot nie będzie niszczył mebli i ostrzył sobie pazurków o dywany, kanapy i inne drogie nam rzeczy,
  • Jedna miska do wody, jedna do suchej karmy i jedna do jedzenia bieżącego miseczki polecamy porcelanowe, gdyż łatwiej je utrzymać w czystości

Wszelkich porad, jak to robić, powinna udzielić hodowla z której nabywa się kociaka. Hodowca od którego kupicie kota powinien być z Wami od początku do końca. Hodowca powinien dać gwarancję , że o każdej porze można dzwonić, by otrzymać poradę , wskazówki lub rozwiać Wasze wątpliwości dotyczące kociaka.